netka

Sonda: Jak oceniasz połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi?

Ola

Moim zdaniem połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi jest konieczne, jeżeli chcemy mówić o zdobyciu zadowalających nas wyników. Bez względu na to, czym się zajmujemy, dopiero teoria w połączeniu z praktyką, dają pewnego rodzaju nierozłączną, satysfakcjonującą całość. Zdobywanie informacji nie ma większego sensu, jeśli później nie wykorzystamy nabytej teorii w praktyce i na odwrót – nie będziemy w stanie wykonać poprawnie powierzonych zadań, bez wcześniejszego poszerzania wiedzy.

Szymon

Moim zdaniem sucha teoria bez praktyki, czyli wiedza dla samej wiedzy, może skutkować zatraceniem kompetencji twardych w danym temacie. Cóż nam po tym, że opanujemy materiał tylko od strony teoretycznej? Uważam, że praktyka i teoria idące w parze, razem, dają nam pełne zrozumienie tematu i dobrze przygotują nas do stawienia czoła oczekiwaniom pracodawców, a także wyszczególnią nas na tle konkurencji ubiegającej się o dane stanowisko.

Mariusz

Połączenie to może okazać się przydatne dla studentów i ich przyszłej walki na rynku pracy. Wiedza teoretyczna jest istotna, ale w pracy liczy się to, jak ją wykorzystamy. Mimo wszystko wydaje mi się, że przymusowe praktyki nie są dobrym rozwiązaniem, bo z niewolnika nie ma pracownika. Lepiej byłoby jakby z praktyk korzystali studenci, którzy chcą skorzystać z takiego kierunku rozwoju, a nie tacy, którzy chcą po prostu odwalić obowiązek. Przyszły pracodawca i tak w końcu czytając CV będzie interesował się zdobytym doświadczeniem, więc rynek pracy wszystko zweryfikuje.

Mateusz

Zdobywanie umiejętności praktycznych podczas edukacji na studiach generalnie oceniam na plus. Podczas praktyk często mamy możliwość nawiązania kontaktu z naszym przyszłym pracodawcą. Uważam, że to dobra inicjatywa i podoba mi się to, że można ją łączyć z nauką podczas trwania studiów.

Kamila

Wiedza teoretyczna w połączeniu z praktykami to bardzo dobry pomysł. Uważam, że jest to potrzebne, ponieważ studenci nabywają wiele przydatnych umiejętności. Praktyki to fajne doświadczenie dla osób, które chcą się czegoś nauczyć.

Aneta

Według mnie połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi nie jest ani dobre, ani złe. Konieczne jest zachęcanie studentów do zdobywania doświadczenia w przyszłym zawodzie, jednakże nie każdy decyduje się na pracę zgodną z ukończonym przez niego kierunkiem studiów. Decyzja dotycząca skorzystania z możliwości praktyk powinna należeć do studenta. Dzięki temu uczelnie uniknęłyby sytuacji, w których czas, który mógłby być przeznaczony na wiedzę teoretyczną, przydatną bez względu na kierunek studiów, zostaje zmarnowany na wykonywanie obowiązkowej części praktycznej.

Odpowiedź do artykułu “Sonda: Jak oceniasz połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *