netka

Praktyczna strona wykładu


29 kwietnia o godzinie 14 na platformę MS Teams zalogowało się ponad 100 osób chętnych wysłuchać wykładu pt. „Kompetencje społeczne i ich znaczenie w budowaniu satysfakcjonującego życia osobistego i zawodowego”. Ci, których zniechęcił długi i skomplikowany tytuł, mają czego żałować. Pani Salmonowicz przedstawiła temat w sposób przejrzysty, zaczynając od wyjaśnienia kluczowych terminów oraz opisując kompetencje „miękkie” i „twarde”, a kończąc na sposobach radzenia sobie w różnych sytuacjach i związkach. To właśnie praktyczna strona wykładu sprawiła, że całość tak przypadła studentom do gustu:

– Wykład bardzo mi się spodobał, w szczególności dlatego, że zostały w nim poruszone sprawy codzienne, związane z relacjami damsko-męskimi, byciem w związku itp. – mówi Alicja, studentka pierwszego roku logopedii.

Sam przedmiot ma dość nietypowy charakter i zamiast straszyć młodych ludzi mnóstwem zagadnień do opracowania na kolokwium, wymaga angażowania się społecznie w dowolnie wybrany sposób. Studenci doceniają taką formę zaliczenia, a nawet czują lekki niedosyt:

– Moim zdaniem takich wykładów powinno być więcej. Tematy dotyczące empatii, współpracy oraz naszego zachowania, przez które możemy być odebrani w błędny sposób, uczą wielu ciekawych rzeczy – tłumaczy Karolina, studentka pierwszego roku filologii polskiej.

Do końca semestru w ramach zajęć zostaną przeprowadzone jeszcze dwa wykłady. Więcej informacji na temat przedmiotu znajduje się na stronie internetowej PWSZ w Elblągu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *