netka

“Szukamy, wskazujemy i nazywamy”

 

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu odbyły się już drugie z kolei zajęcia integracyjne dla naszych sąsiadów ze wschodu. Głównym celem jest nauka podstawowych słów, które umożliwią komunikację w języku polskim. I oczywiście wszyscy są mile widziani.

Prowadząca warsztatów dr Katarzyna Jarosińska-Buriak wraz z wolontariuszkami z naszej uczelni, udowodniły, że możliwe jest połączenie spraw przyjemnych z czymś pożytecznym. Za pomocą różnych czynności grupowych, takich jak krąg wspólnoty, rozwijane są umiejętności interpersonalne, wzrasta ciekawość, jaki i motywacja do dalszej pracy. Również gwarantują one miło spędzony czas dla każdej grupy wiekowej.

W sali znajduje się kącik zabaw, gdzie pracownicy oraz studentki pedagogiki zapewniają opiekę dla młodszych pociech. Niedaleko jest kilka stanowisk ze stolikami, przy których w spokoju można skupić się na ćwiczeniach sprawdzających znajomość języka. A po udanym dniu, warto odprężyć się przy bufecie i podzielić się wrażeniami z resztą grupy.

Zajęcia integracyjne “Szukamy, wskazujemy i nazywamy” odbywają się w CSE Światowid w Elblągu co tydzień w czwartek, od godziny 12. Wstęp wolny.

 

 

fot. Karolina Ostrowska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *