netka

„Co nas nie zabije, to nas wzmocni”

Studentki Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu reprezentowały uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Kobiet (półfinał A). Pomimo poważnych kontuzji awansowały do finału.

Akademickie Mistrzostwa Polski, znane również jako dawne Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych, zostały zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy. Po raz pierwszy odbyły się w 1961 roku.

W dniach 27 – 30 maja reprezentantki naszej uczelni miały okazję zawalczyć w półfinałach A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. W skład drużyny weszło 9 studentek, które, prowadzone przez mgr Adama Jażdżyńskiego, przygotowywały się do zawodów od listopada 2021 roku w ANS w Elblągu lub w Elbląskim Klubie Sportowym Start Elbląg.

Skład drużyny:

  1. Dronzikowska Aleksandra
  2. Kostuch Wiktoria
  3. Orzech Agnieszka
  4. Pająk Wioleta
  5. Stapurewicz Paulina
  6. Szapańska Oliwia
  7. Szczepanik Nikola
  8. Wasiak Adrianna
  9. Załuska Aleksandra

Zawodniczki rozegrały pięć zaciętych meczów półfinałowych, w trakcie których aż trzy z nich – wraz z kapitanem drużyny Pauliną Stapurewicz – zostały kontuzjowane. Mimo urazów reprezentantki zachowały zimną krew. Walczyły do końca w niepełnym składzie, a ich umiejętności sportowe pozwoliły na zajęcie 6. miejsca i awans do finałów.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet odbędzie się  Siemianowicach Śląskich koło Chorzowa w dniach 9-12 i weźmie w nim udział 16 drużyn. Niestety, nie będziemy mieli okazji zobaczyć na nim naszych reprezentantek. Drużyna postanowiła zrezygnować z udziału i dać sobie czas na regenerację oraz przygotowania do przyszłorocznych rozgrywek.

Za rok chcemy wywalczyć medal. Taki był cel na ten rok. Byłyśmy bardzo zdeterminowane, ale miałyśmy pecha– mówi Agnieszka Orzech, jedna z piłkarek. To dzięki niej mogliśmy śledzić poczynania naszych zawodniczek na Instagramie ANS.

Gratulujemy serdecznie studentkom sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie Uczelni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dostaniecie to, na co zasługujecie.

Autor: Nikola Tutlewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *